akademik kocluk ve egitim danismanligi

Akademik Koçluk ve Eğitim Danışmanlığı

Akademik Koçluk Nedir?

Akademik Koçluğu; Öğrencinin bir rehber eşliğinde kendisini tanımasına, bu süreçte hedef belirlemesine yardımcı olacak görüşmeler ve etkinlikler gerçekleştirdiği süreç olarak tanımlayabiliriz. Akademik koçluk, öğrenci ve koç arasında karşılıklı güven ve gönüllülük üzerine inşa edilen gelişim süreci misyonu taşımalıdır.

Eğitim Koçu Ne Yapar?

Eğitim koçu, bireylerin var olan potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefler. Derslerde, çalışma sırasında, günlük akademik becerilerde ve sınavlarda karşılaşılan zorlukları kişiye özgün ve uygun potansiyelin ortaya çıkarılması amacıyla hareket eder. Potansiyel barındırılan ama kullanılamayan alanların tespiti sonrasında potansiyel yeteneklerin ortaya çıkması için öğrenciye özel olarak en uygun programı oluşturmaya çalışır, takibini yapar hedeflenen yere geldikten sonra sürdürülebilirliği aktarır ve sürecin içerisinden çıkar. Bunun sonucunda Öğrencilerin özgüveni artar, programlı çalışma disiplinini benimsemiş olurlar ve potansiyellerini en yüksek seviyede kullanmayı sürdürülebilir olarak benimsemiş olurlar.

Dershane mi, Eğitim Koçu mu?

Bireysel olarak daha başarılı olabilmek ve potansiyel enerjiyi daha verimli kullanabilmek adına süreç yönetimi sağlayan koçluk serüveni öğrencinin içerisindeki başarı isteğini ve çalışma çabasını öne çıkarmasını sağlar. Eğitim koçluğu dershanede anlatılan dersleri ele almaz. Tam aksine öğrencinin gördüğü dersleri ve karşılaştığı zorlukları nasıl aşabileceği konusunda izleyebileceği yolları aydınlatıp yol gösterir.

Buraya Tıkla, Hemen Ara!