Puzzle Sakarya Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Puzzle Sakarya, 2018 yılında alanında yetkin psikologlar tarafından Sakarya ve çevre illerde zihin ve ruh sağlığı alanında hizmet vermek üzere kurulmuştur.

2019 yılında psikoloji alanına ek olarak akademi ve beslenme ve diyet alanlarında da uzman kadrosunu genişletmiş ve kendini Puzzle Sakarya markası adı altında yeniden konumlandırarak hizmet kapsamını genişletmiştir.

Genç, dinamik, kendini sürekli geliştiren kadrosu ve bilimsel yenilikleri takip etme odağı ile sizlere en yüksek derecede fayda sağlamayı hedeflemektedir.

Puzzle Sakarya Psikolojik Danışmanlık, Beslenme ve Diyet Merkezi; kadrosuna katılan çalışma arkadaşları ile birlikte son yıllarda Sakarya ve çevre illerdeki Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Oyun Terapisi, Dil ve Konuşma Terapisi, GETAP Gelişim Takip Programı, Yetişkin ve Çift Terapisi alanlarında öncü kurum olarak anılmaktadır.

Serdivan (Altınova) ofisinde ve ayrıca online olarak hizmet vermektedir.

Puzzle Sakarya Hizmet Alanları

Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Okul öncesi dönemi ya da okul dönemi yaş grubu ve çocukların; bilişsel, zihinsel, sosyal, sözel ve davranışsal gelişim süreçlerinin ele alındığı bir psikoloji uygulama alt alanıdır.

Oyun Terapisi

Çocukların yaşadıkları korkular, problemler ve travmalara konusunda kendilerini yetişkinler gibi konuşarak ifade edemedikleri için devreye oyun terapisi giriyor. Oyun terapisi çocukların uyumlu ve mutlu olarak yaşamlarını hedefleyen gelişimsel bir terapi şeklidir. Oyun terapisi, çocukların bilimsel ve sosyal becerilerini, duygu ve düşüncelerini ortaya koymayı amaçlar.

Dil ve Konuşma Terapisi

Belirli sesleri çıkarmayı öğrenmekte güçlük çekilmesi, konuşma hareketlerini planlamakta veya koordine etmekte sorun yaşanması gibi iletişim bozukluklarında hayati bir alan olan dil ve konuşma terapisi, bireylerin iletişim becerilerini geliştirmeyi ve bozuklukları tedavi etmeyi amaçlayan bir dizi müdahaleyi kapsar.

  • Konuşma Sesi Bozuklukları
  • Akıcılık Bozuklukları
  • Gecikmiş Dil ve Konuşma Bozuklukları
  • Motor Konuşma Bozuklukları
  • Nörojenik Edinilmiş Dil Bozuklukları
  • Ses Bozuklukları

GETAP Gelişim Takip Programı

GETAP Gelişim Takip Programı ile çocuğunuzun zihinsel gelişimini, zeka potansiyelini verimli şekilde ortaya koyabilmesini sağlayacak stratejileri edinmesini, onu hayat boyu başarısızlıklara karşı koruyacak olan özgüven gelişimini sağlayabilirsiniz.

Yetişkin ve Çift Terapisi

Ruhsal problemler herkesin hayatında etkilidir. Ayırıcı kriter ise kişinin karşılaştığı ruhsal problemler ile baş edip edemediğidir. Kişi ruhsal problemlerle baş edemediği halde ‘kendim hallederim, zamanla çözülür’ gibi düşüncelerle psikoterapiye başvurma düşüncesinden alıkoyar.

Problem devam ettiğinde, ciddiyetini ve etki alanını koruduğunda ve kişi sorunların üstesinden gelemediğinden beklenen sonuçlar ortaya çıkar: Hayat kalitesinde bozulmalar, aile ve sosyal ilişkilerde zedelenmeler, iş performansında kötü yönde etkilenmeler başlayabilir.

Buraya Tıkla, Hemen Ara!