Yetişkin Psikolojik Danışmanlığı

yetişkin psikolojik danışmanlığı

Yetişkinlerde Psikolojik Desteğin Önemi?

Günlük hayatınız devam ederken aynı zamanda bazı davranışlarınız veya duygu durumunuzda ortaya çıkan psikolojik kökenli sorunlar sizleri zorlayabilir. Bu sorunları uzun süre boyunca deneyimliyorsanız, kendinizle özdeşleştirmiş olabilir bundan kaynaklı da adlandıramayabilirsiniz.

Bilmeniz gereken bir şey var ki psikolojik bozukluklar, zincirleme bir olay gibi fiziksel ve mental problemlerin devamlılığına yol açabilir. Bu sebeple sizi rahatsız etmeye başlayan problemler oluşmaya başladığı zaman kendinize göre çözümünü bulmak yerine alanında uzman bir yetişkin psikoloğu ile görüşmeniz çok mühimdir. Yetişkin psikologları alanlarında uzman olarak sizin sorunlarınızı çözmeye yönelik bilimsel terapi yöntemleri uygularlar. 

Yetişkin Psikoterapi Süreci Ne Kadar Sürmektedir?

Rahatsızlıkların boyutuna ve bireyde yaşattığı zorluklara ve sıkıntılara bağlı olarak süreler ve zaman aralıkları belirlenir. Bazı rahatsızlıklar daha uzun süreli bir tedavi sürecini gerekli kılmaktadır. Önemli olan danışan tarafından rahatsızlığın kabul edilmesi ve  terapi sürecinde gösterdiği çaba ve yaşadıkları, hisleri hakkında açık ve rahat olması terapi sürecinin daha kısa sürmesine olanak sağlamaktadır. 

Yetişkin Psikoloğu Hangi Durumlarda Destek Sunabilir?

Kendinizde yaşadığınız problem ve zorluklara çok aşina olmayabilir, adını daha önce duymamış olabilirsiniz. 

Psikologların rehber kitabı olan DSM-5 rahatsızlıkların her bir kategorisine göre genel bir tanı koyarak doğru bir bakış açısı sağlamaktadır.

Terimlere tanık olmasanız da, rahatsızlıkların tanımlarını okuduğunuz zaman hayatınızda deneyimlemiş olabilir, okurken kendinizi görebilirsiniz bu sebeple kendinize yakın gelenleri buluyorsanız, bu durumlarda bir yetişkin psikoloğundan psikolojik destek almayı düşünebilirsiniz.

Buraya Tıkla, Hemen Ara!